آباکوس برای کتیا پلاگین تحلیلی Abaqus برای Catia

آباکوس برای کتیا پلاگین تحلیلی Abaqus برای Catia

CATIA یک نرم افزار با قابلیت بسیار بالا برای تولید یک محصول از مرحله طراحی تا بسته بندی میباشد که دارای محیطهای متنوع در زمینههای CAD/CAM/CAE است. خصوصیت اصلی CATIA توانمندی گرافیکی و شبیهسازی قوی این نرمافزار است اما تحلیلگر ضعیف آن باعث میشد که کاربران برای عملیات CAE از نرم افزارهای دیگر با تحلیلگر قوی استفاده کنند. برای این منظور نیاز بود که طرح را به نرمافزار تحلیل انتقال دهند و تفاوت بین اساس گرافیکی دو نرم افزار در بسیاری از موارد باعث اشکال در بازخوانی فایل در نرم افزار تحلیل از جمله در شناسایی سطوح و مرزهای قطعه میشد از این رو شرکتهای بزرگ برای اینکه نیاز به یک نرم افزار برای کل فرآیند داشتند به نرم افزارهای دیگری که مانند ProEngineering رو میآوردند.

شرکت Dassualt System (صاحب امتیاز CATIA ) برای کارهای CAE خود نرم افزار Abaqus را از شرکت SIMULIA خریداری نمود. نرم افزار Abaqus یک نرم افزار بسیار قوی در زمینه تحلیل المانمحدود در زمینههای استاتیکی، دینامیکی وترمودینامیکی است و قابلیت تحلیل با اکثر تئوریهای المانمحدود را داراست. اما مشکل عمده این نرم افزار قابلیتهای گرافیکی پایین و عدم سهولت در ترسیم با آن میباشد.

شرکت Dassualtبا ایجاد ارتباط بین دو نرم افزار، نرم افزار جدیدی با نام Abaqus for CATIA ارائه نمود. در Abaqus for CATIA دو محیط کاری به نامهای Abaqus Structural Analysis و Abaqus Thermal Analysis به محیطهای ANALYSIS کتیا اضافه شده. در این محیطها ابزارهایی متشکل از ابزارهای تحلیل خود کتیا و ابزارهای مورد نیاز در ABAQUS گنجانده شده و بدین وسیله میتوان از ویژگیهای ترسیمی در کتیا و همچنین هسته حلگر قوی ABAQUS به طور همزمان بهره برد. بدین وسیله کتیا تبدیل به یک نرم افزار بسیار قوی در همه زمینههای CAD/CAM/CAE میشود.

2-آباکوس برای کتیا (پلاگین تحلیلی آباکوس)1-آباکوس برای کتیا (پلاگین تحلیلی آباکوس)

خود آموز کار با این نرم افزار در کتاب زیر توضیح داده شده است:

شابک 13 رقمی 9789643649920
انتشارات عابد
مولف نیما جمشیدی
صدرا نصیری
مجید ابراهیمی
احسان حاجی صادقیان
سید جلال حقی
امیرحسین مهرابی خوزانی

3-کتاب مباحث پیشرفته کتیا (پلاگین تحلیلی آباکوس)

لینک دانلود نسخه 64 بیتی این نرم افزار برای کتیا V5R20 در زیر آمده است.

DS SIMULIA V5R20 PLUGIN Win64.part1.rar

DS SIMULIA V5R20 PLUGIN Win64.part2.rar

DS SIMULIA V5R20 PLUGIN Win64.part3.rar

0 دیدگاه

افزودن دیدگاه


مقالات اخیر گروه